Az előadás 3000 ft-os támogatói jeggyel látogatható.
A második világháborút követően a magyarországi németek közül feltehetően kevesen lehettek olyanok, akiket ne érintett volna a jogfosztás, a vagyonelkobzás vagy az elűzés. Természetesen voltak kivételek, sőt néhány esetben egész településekről is beszélhetünk. A népességmozgások következtében azonban az országban teljes régiók változtak meg rövid idő alatt.
Hogy hogyan lehetett ezt megélni, túlélni? Az Oberon Társulat Bündeltanz című produkciója a magyarországi németek elűzésével foglalkozik. Az alkotók - szinte kivétel nélkül - érintettjei ennek sajnálatos és feldolgozhatatlan eseménynek. A Bündeltanz egy közös alkotómunka eredménye, ahol a játszók rögzített improvizációi, a sváb zenei hagyományok és a történelmi emlékezet együtt alkot színházi elegyet.
Mi történik a falu legnagyobb vagányával, ha elmúlt már harminc és még mindig nem állapodott meg?
Vajon miféle sváb az, aki csak úgy elajándékozza a disznóit?
Lehet-e olyan családban élni, ahol tisztelet, vagyon, következetesség, szorgalom adott, de apa és anya valójában idegenek egymásnak?
És, hogy boldogul majd egymással a Lány, aki mosás közben a frontra vonult apja pipáját szívja s a Fiú, aki akart már lenni pap, erdész, városi munkás s néha hosszú sétákat tesz a patak parton, ahol egy szebb világról álmodik.
De 1946-ban újra elindulnak az vonatok Németország felé és minden átértékelődik.
Játszák:
FIÚ - Ionescu Raul eh.
LÁNY - Varga Anna eh.
SCHNELLBACHNÉ - Frank Ildikó
FRÁNCI - Fischer Norbert
GRUBER - Inhof László
GRUBERNÉ - Papp Melinda m.v.
BÍRÓ - Hartvég Benjamin
IDŐS FÉRFI - id. Bagossy László
Alkotók:
Dramaturg: Balogh Robert
Konzulens: Ritter György
Zenei közreműködők: Kéméndi Tamás, Hamburger Antal
Technika: Tóth Péter, Tóth Krisztián
Asszisztens: Hornok Máté
Rendező: Ákli Krisztián