

Továbbra is műsoron:
Kezembe temetem forró arcomat - pillanatok száz évvel ez előttről
Száz évvel ezelőtt, a nagy háború utáni béke mindent megváltoztatott. Mi történt velünk? Sorsokat, életeket, szenvedélyeket, örömöket és tragédiákat idézünk korabeli naplók, visszaemlékezések, levelek, hirdetések, tudósítások, értesítők, kalendáriumok és nóták segítségével.
Összeállította és rendezte: Mikuli János, a bemutató 2020 január 20-án volt.
Játsszák: Popa Máté, Pásztó Renáta, Inhof László, Háber Krisztián, Mekis Flóra, Somogyi Bianka, Major Ágnes, Kopa Marcell, Ódé Bianka, Solymosi Dominik, Sarus Tamás, Ötvös Zoltán, Kőhalmi Kamilla
Látvány: Herczig Zsófia, Zene: Kopeczky Péter, Mozgás: Hágen Zsuzsa
Biztonsági sáv
A drámapedagógiai foglalkozáshoz kötődő előadás beszélgetésekből, improvizációkból jött létre és a nagykamaszok, a 15-19 éves fiatalok problémáit eleveníteni meg. A kapcsolat a szülőkkel, a tanárokkal és a kortársakkal ebben a korban nem könnyű, csak a kérdések sokasodnak: mi a jó és a rossz? kit kövessek? szükség van-e társakra, példákra? hogy döntsem el, hogy merre menjek?
Az előadást színészi improvizációk felhasználásával írta és rendezte Funk Iván, a bemutatót 2020 február 25-én tartottuk.
Játsszák: Hollósi Orsolya, Háber Krisztián, Popa Máté, Farkas B. Szabina, László Csaba, László Rebeka
Philoktétész
Mire építjük a történelmünket? És milyen emberi sorsok húzódnak meg a legnagyobb történelmi események árnyékában? A klasszikus szöveg ezeket a kérdéseket veti föl. Szophoklész drámáját modern környezetbe helyezve láthatjuk a színpadon Zakariás Máté rendezésében.
A bemutatót 2019. október 15-én tartottuk.
Játsszák: György Zoltán Dávid, Szabó Márk József, Gácsik Dénes Frigyes, Popa Máté
Látvány: Kuti Letícia
Sok hűhó semmiért
Shakespeare vígjátéka, ha végiggondoljuk a benne rejlő konfliktusokat, nem is biztos, hogy vígjáték. A véletlen, a meggondolatlanság, a pillanat forgat bennünket jó vagy rossz irányba? Shakespeare-rel játszunk: mi van, ha másként fordul a történet?
A darabot Tóth András Ernő rendezésében láthatjuk, aki Keresztesi Józseffel karöltve dolgozta át Shakespeare művét. A JESZ társulata erre az előadásra több új taggal is bővült.
Játsszák: László Csaba, Arató Ármin, Balog Zita, Ágoston Gáspár, Zakariás Máté, Hollósi Orsolya, Inhof László, Mikuli János, Vlasits Barbara, Pásztó Renáta, Gácsik Dénes Frigyes, Popa Máté, Mészáros Dávid, Somogyi Bianka
Látvány: Győri Bianka és Herczig Zsófia. Dalok: Balog Zita
A bemutatót 2019. május 25-én tartottuk.
Új bemutatók:
Az arab éjszaka
A kortárs német szerző, Roland Schimmelpfennig drámáját Tárnoki Márk rendezi, a bemutatót 2020 okóberében tartjuk.
Játsszák: György Zoltán Dávid, Nagy Henrik, Czéh Dániel, Hollósi Orsolya, Balog Zita
Látvány: Kuti Letícia
Magammal viszem – 1921
A közösségi színházi előadást az új egyetemista társulat közreműködésével Zakariás Máté rendezi, apropóját az PTE jogelődjének Pécsre költözése adja, témája tágabb értelemben a költözés. A bemutatót 2021-re tervezzük
Werther – szerelmes nyelvtöredék
Az esztétika alapkérdése: lehet-e beszélni és, ha igen, hogyan a szépségről? A szépség iránti vágyunk állandó, de az ízlés mégis mindenkinek sajátja. Ugyanazt érezzük, de másról, máskor, más intenzitással, ráadásul a nyelv meglehetősen intim módon zárja el és őrzi belső titkainkat, sokszor önmagunk elől is
A mára legendás francia filozófus, esszéíró Roland Barthes 1977-ben kiadott híres szövege, a szerelemnyelv töredékei megkísérli a szerelmes érzések feltérképezését, leírását. Ahol az esszéíró elakad, mert elérte saját "tudománya" határait, átadja a terepet az irodalomnak, hátha a művészet képes még beljebb hatolni az emberi lélek útvesztőiben. Barthes ismert szerzők ismert szövegeit hívja segítségül, közülük is kiemelkedik Goethe regénye, a Werther!
Rendezi: Tóth András Ernő