Nyilas Misi Extázis - Misi Nyilas Ecstasy

Halmi Gábor
X. Nemzetközi Egyetemi Színházi Fesztivál 2016 .11. 3-6.
Bemutató előadás:
2016. november 04, péntek - 21:30

Magyarország – Hungary

Debrecen – Víg Karma Társulat

Debrecen –Víg Karma (’Merry Carma’) Company

Az előadás nyelve / language: magyar / Hungarian

Az előadás hossza / length of the performance: 80 perc / 80 minutes

Játsszák / Cast

Barta Viola, Székely Erika, Szilágyi Zsófia, Gáll Levente, Halmi Gábor,

Kerékgyártó Attila, Dzsubák Richárd, Marton Sándor, Mihály Alexandra,

Szabó Dániel, Szurdoki Péter

Zene / Music

Kerékgyártó Attila (DJ Kero)

Írta és rendezte / Written and Directed

Halmi Gábor

Az előadásról

Hogy miről is szólt ez az előadás? Sok mindenről. (... ) Rejtélyessége folytán azt hiszem, többféleképpen is lehet értelmezni. Nekem Debrecenről szólt, ahol a nebulók már nem akarnak a szó hagyományos értelmében vett debreceni diákok lenni. Újat akarnak, saját értékrendet. Nyilas Misi már nem is egy diák, hanem egy eszme, egy új generáció eszméje, aki ha kell, inkább pakkot küld az iskolába maga helyett, mert már önállóan gondolkozó egyéniséggé érett, aki már nem feltétlenül csak tanulni, hanem nevelni és tanítani is akar, aki önmaga akarja megtalálni a saját identitását, és nem érdekli, ha mások ezzel nem értenek egyet..." (Ilyés Lénárd)

Móricz klasszikusának eksztatikus áthangszerelése: a régről ismerős szereplők és helyzetek kissé módosultan bukkannak fel Iskola-Pakk-Család bermudájában, ugyanis valami éri a mindhaláligunk. Pakkhelyzet van, melyet Nyilas Vitéz Mihály titkos drámaíró teremt, amikor Új Csittvári Krónikák címen búcsúműsort szerkeszt érettségiző osztálytársai mulattatására.

About the play

What is this play about? About many things. (…) Because of its misteriousness it can be interpreted in different ways. For me it was about Debrecen, where the pupils don't want to be traditional students of Debrecen. They want something new, a new value-system. Nyilas Misi is not a pupil any more, but an idea, the idea of a new generation, who, if needed, sends a package into school instead of himslef. He became an autonomous, thinking individuality, who doesn't necesserily only wants to learn, but educate and teach as well, who himself wants to find his own identity, and he doesn't mind if the others don't understand with it.” (Illyés Lénárd)

An ecstatic re-orchestration of the classic work of Zsigmond Móricz: the long-since familiar characters and situations appear somewhat under an influence in the Bermuda Triangle of School, Parcel and Family, as something is amiss with our befaithfulness. There appears a parcelcumstance, created by Secret Playwright Vitéz Mihály Nyilas, when drawing up a farewell show called "The New Stummville Chronicles" to entertain His classmates busy with graduating.

A színházról

A fiatal Vígkamra társulat a Debreceni Egyetem főépületében, a Debreceni Egyetemi Színház (DESZ) égisze alatt az egyetemi campuson található befogadó kulturális térként működtetett játszóhelyen működik, alkot, próbál 2014 januárja óta. Tagjai közt egyetemisták, középiskolások, fiatal és kevésbé fiatal független színházcsinálók tevékenykednek.

About the theatre

The Víg Karma Company has been working and rehearsing on the University campus under the wings of the Theatre of the University of Debrecen since January 2014. Active members include university students, high schoolers, young and not-that-young, but independent theatremakers as well.

Elérhetőség / contact:

Debreceni Egyetemi Színház, Víg Karma Társulat: HU - 4032 Debrecen, Egyetem tér 1., Főépület, alagsor, 31-es terem

http://deszinhaz.hu/, facebook: DESZínház, halmigabor@gmail.com (Halmi Gábor)