emléket állítunk a mecseki láthatatlanoknak

Belegondolt már abba, mi történne, ha fenyegető tankok vonulnánk be a Széchenyi térre? Azok után, hogy pár napja az egész város megmozdult, és vörös csillagok hullottak a középületekről? Pécsett, 68 évvel ezelőtt diákok, bányászok, orvosok és tanárok kiáltották: Fel a Mecsekre! A legelszántabbak 18 napot töltöttek az erdőben, gyalogoltak, menedéket kerestek és próbálták szervezni az ellenállást, miközben vadásztak rájuk.

Itt és most, 2024-ben, el tudjuk képzelni, hogy a meggyőződésünkért vállaljuk a kényelmünk ilyen fokú elvesztését? – szegezi nekünk a kérdést a JESZ egyetemistákból álló csoportja, akik megelevenítik a mecseki láthatatlanok történetét, felhasználva egy ma is élő szabadságharcos hadinaplóját, egy kortárs író novelláját, beleszőve saját reflexióit. A JESZ előadása közelebb visz bennünket az akkori pécsi események hangulatához.

2024. október 1.